Haber

‘Depreme dayanıklı’ ilan edilen site yıkıldı! İşaretin arkasında yıkım var

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin en büyük yıkıma neden olduğu illerin ortasında yer alan Hatay’dan yürek burkan görüntüler. Çok sayıda yapının yıkıldığı kentte arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

YIKILAN SİTE ÜZERİNDE “DEPREM DAYANIKLI” İŞARETİ

75. Yıl Bulvarı’nda kaba inşaatı biten inşaat halindeki bir şantiye, sarsıntıya dayanamayarak çöktü. Site önüne asılan afişlerdeki bir detay da dikkatlerden kaçmadı. Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, siteyi yapan firmanın inşaatın önüne koyduğu tabelada “depreme dayanıklı” yazıldığı görüldü. Afişin arkasına bakıldığında 4 bloklu siteden 2 tanesinin çöktüğü, diğerlerinin sütunlarının ayrıldığı fark edildi.

“PUP’larım enkaz altında”

Oğlunun bu siteden ev aldığını, yakınlardaki başka bir binada enkaz altında kaldıklarını belirten hanımın sözleri çarpıttı. Hanım, “Benim oğlum doktor, eşi öğretmen. 5 yaşında bir oğlu ve 5 aylık ikizleri var. Hepsi enkaz altında. Oğlu sürekli camdan dışarı bakıyordu. ‘Anneanne bak yeni evimiz yapılıyor’ kataloglarını gösterirdi, ev burası yavrularım moloz altında. Burada insanlar yaşıyor.’ Tehlikeli diyorlar peki bu insanlara ne olacak o blokta 250 kişi var her katta 4 daire 8 katlı bina hepsi moloz altında 15 kişi daha çıkmadı .Sanırım oğlum doktor yavrularını alıp saklamış.Bir şekilde korumuş.Onlar diri.Yaşıyorlar ama mezardalar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu